PARTICIPANTS

NB. This is updated ~weekly.
Registered to attend, thus far:

Zenghua Zhang (IAC) Jonathan Tottle (Imperial College London)
Zaira Modroño-Berdiñas (IAA-CSIC) Joleen Carlberg (Carnegie DTM)
Ya-Lin Wu (University of Arizona) John Bochanski (Haverford College)
Xavier Dumusque (Harvard Smithsonian CfA) John Pineda (Caltech)
Wyke See (University of St Andrews) John Stauffer (Spitzer Science Center)
Will Best (University of Hawaii) John Subasavage (U. S. Naval Observatory)
Volkmar Holzwarth (KIS, Freiburg, Germany) Johannes Sahlmann (ESA)
Volker Perdelwitz (Hamburg Observatory) Joe Filippazzo (City University of New Yo)
Vladimir Airapetian (NASA/GSFC) Joe Llama (University of St Andrews)
Viki Joergens (MPIA Heidelberg) Ji Wang (Yale University)
Victor J. Sanchez Bejar (IAC) Jerome Bouvier (IPAG)
Víctor Pereira Blanco (U. Complutense de Madrid) Jennifer Winters (GSU)
Victor Reville (CEA AIM Paris Saclay) Jennifer Yee (Harvard-Smithsonian CfA)
Trent Dupuy (University of Texas) Jeffrey Linsky (University of Colorado)
Travis Metcalfe (Space Science Institute) Jeffrey Valenti (STScI)
Tobias Schmidt (Hamburg Observatory) Jean-Louis Monin (IPAG-Université Grenoble)
Titos Matsakos (University of Chicago) Javier Lopez-Santiago (UCM)
Tiffany Pewett (Georgia State University) Jason Curtis (Penn State)
Thomas Allen (University of Toledo) Jason Dittmann (Harvard)
Theodora Karalidi (Steward Observatory) Jan Robrade (Hamburger Sternwarte)
Taran Esplin (Penn State) James Davenport (University of Washington)
Taisiya Kopytova (MPIA) James Neff (NSF & CofC)
Tabetha Boyajian (Yale) Jake Turner (University of Virginia)
Sydney Barnes (Leibniz Inst Astrophysics) Jacqueline Villadsen (Caltech)
Sven Wedemeyer-Boehm (University of Oslo) Jacob Lustig-Yaeger (UC Santa Cruz)
Suzanne Hawley (University of Washington) Ignazio Pillitteri (INAF- O.A.Pa. - ITALY)
Suzan Edwards (Smith College) Hugh Harris (US Naval Observatory)
Suvrath Mahadevan (Penn State) Henricus Stempels (Uppsala University)
Susan Terebey (Cal State LA) Heidi Korhonen (FINCA, Turku University)
Steven Saar (SAO) Hao Yang (University of Arizona)
Stephanie Douglas (Columbia University/AMNH) Hans Moritz Günther (Harvard-Smithsonian CfA)
Stefanie Raetz (ESA/ESTEC SRE-S Noordwijk) Hannah Jang-Condell (University of Wyoming)
Simon Borgniet (IPAG) Hakan Volkan Senavci (Ankara University)
Simon Murphy (University of Heidelberg) Gregory Feiden (Uppsala University)
Sergiy Shelyag (Monash University) Gregory Mace (UCLA)
Sebastien Deheuvels (IRAP (Toulouse)) Gregg Hallinan (Caltech)
Sebastian Daemgen (University of Toronto) Gordon Gibb (University of St Andrews)
Scott Fleming (STScI / CSC) Gibor Basri (UC Berkeley)
Scott Wolk (Harvard-Smithsonian CfA) Gerard Van Belle (Lowell Observatory)
Sarah Ballard (University of Washington) George Wallerstein (University of washington)
Sarah Logsdon (UCLA) Garrett Somers (The Ohio State University)
Sarah Schmidt (Ohio State University) Gaitee Hussain (ESO)
Sara Lindgren (Uppsala university) Gail Schaefer (Georgia State University)
Samantha Lawler (University of Victoria) Frederick Vrba (U.S. Naval Observatory)
Sairam Lalitha (TIFR) Frederick Walter (Stony Brook University)
Ryan Terrien (Penn State) Francisco Javier Alonso Floriano (Universidad Complutense)
Rodolfo Smiljanic (CAMK/Poland) Francisco Paz-Chinchón (UFRN, Brazil)
Robert Mutel (University of Iowa) Francis Fekel (Tennessee State Univ.)
Robert Wittenmyer (UNSW) Fabienne Bastien (Vanderbilt University)
Robert Zavala (US Naval Observatory) Evgenya Shkolnik (Lowell Observatory)
Richard Gray (Appalachian State Univ) Esther Buenzli (MPIA Heidelberg)
Richard Lovelace (Cornell University) Estelle Moraux (IPAG, Grenoble)
Richard Lovelace (Cornell University) Emily Martin (UCLA)
Remo Collet (Australian National Univ.) Emily Rice (CUNY/AMNH)
Regner Trampedach (SAC, Aarhus Univ.) Elodie Hébrard (IRAP)
Raphaelle Haywood (University of St Andrews) Elisabetta Rigliaco (University of Arizona/LPL)
Rakesh Yadav (MPI for Sol. Sys. Res.) Elisabeth Newton (Harvard)
Rainer Koehler (MPIA Heidelberg) Elisa De Castro (U. Complutense de Madrid)
Radostin Kurtev (Valparaiso University) Elena Manjavacas (MPIA, Heidelberg)
Rachel Koncewicz (Oxford) Edward Dunham (Lowell Observatory)
Rachael Roettenbacher (University of Michigan) Ed Gillen (University of Oxford)
Pierre Maxted (Keele University, UK) Dylan Morgan (Boston University)
Philip Lucas (U Hertfordshire) Douglas O'Neal (Keystone College)
Peter Williams (Harvard) Dongtao Cao (Yunnan Observatories, CAS)
Paul Wilson Cauley (Rice University) Didier Saumon (Los Alamos National Lab)
Paul Rimmer (University of St Andrews) Derek Homeier (CRAL/ENS-Lyon)
Paul Schmidtke (Arizona State University) Denis Shulyak (Goettingen University)
Paul Shankland (US Naval Observatory) David Elliott (JPL (retired))
Panagiotis Ioannidis (Hamburger Sternwarte) David Jaimes (Columbia University)
Pamela Arriagada (DTM, CIW) David Montes (UCM - Dpto Astrofísica)
Oleksii Kuzmychov (KIS Freiburg Germany) David Rodriguez (Universidad de Chile)
Oleg Kochukhov (Uppsala University) Daniella Bardalez Gagliuffi (UCSD)
Nikolai Piskunov (Uppsala University) Daniela Opitz (UNSW)
Nicolas Lodieu (IAC Tenerife, Spain) Daniel Huber (NASA Ames)
Nicholas Nelson (Los Alamos National Lab) Dainis Dravins (Lund Observatory, Sweden)
Niall Deacon (MPIA) Cristina Rodriguez-Lopez (IAA-CSIC (Spain))
Neil Cook (Hertfordshire) Cristina Rodríguez-López (IAA-CSIC (Spain))
Neda Hejazi (York University) Craig Stark (University of St Andrews)
Neal Ó Riain (Trinity College Dublin) Conard Dahn (U. S. Naval Observatory)
Natalie Hinkel (San Francisco State Uni) Colin Folsom (IRAP)
Nadiia Kostogryz (KIS Freiburg Germany) Claire Davies (University of St Andrews)
Moira Jardine (University of St Andrews) Claire Moutou (CFHT)
Miriam Cortés (UCM) Christopher Corbally (Vatican Observatory)
Miguel Ángel López García (U. Complutense de Madrid) Christopher Johns-Krull (Rice University)
Michael Cushing (University of Toledo) Christopher Theissen (Boston University)
Michael Gillon (University of Liege) Chris Sneden (University of Texas)
Michael Liu (University of Hawaii) Chadwick Young (Nicholls State University)
Melodie Kao (Caltech) Cezary Galan (NCAC PAS, Warsaw, Poland)
Megan Ansdell (University of Hawaii) Cesar Briceño (CTIO)
Matthew Mcjunkin (CU Boulder) Cassy Davison (Georgia State Univ)
Masashi Omiya (PD) Caroline Morley (UC Santa Cruz)
Mark Giampapa (NSO) Carolina Bergfors (University College London)
Marina Romanova (Cornell University) Caitlin Doughty (University of Washington)
Marina Romaonova (Cornell University) Beth Biller (University of Edinburgh)
Marin Anderson (Caltech) Benjamin Beeck (MPS)
Maria Rosa Zapatero Osorio (CAB (CSIC-INTA)) Benjamin Montet (Caltech / Harvard)
Marco Mittag (Hamburger Sternwarte) Ben Burningham (Univ. of Hertfordshire,UK)
Manfred Cuntz (Univ. of Texas, Arlington) Barbara Rojas (CAUP)
Manfred Kueker (AIP Potsdam) Arunas Kucinskas (Vilnius University)
Lynne Hillenbrand (caltech) Antoine Strugarek (U. de Montréal)
Luisa Rebull (Caltech) Antoaneta Antonova (Sofia University)
Luan Ghezzi (Harvard University) Ann Boesgaard (University of Hawaii)
Lisa Prato (Lowell Observatory) Andy Skemer (University of Arizona)
Lisa Rosén (Uppsala University) Andrew Cameron (University of St Andrews)
Leslie Hebb (Hobart & William Smith) Andrew Mann (University of Texas)
Laura Venuti (IPAG, Grenoble) Andrew Riddle (UT - Austin)
Laetitia Delrez (University of Liège) Andrew West (Boston University)
Kyle Augustson (High Altitude Observatory) Andreas Korn (Uppsala University)
Krzysztof Helminiak (Subaru Telescope, NAOJ) Andreas Quirrenbach (LSW Heidelberg)
Kolby Weisenburger (Boston University) Andrea Dupree (Center for Astrophysics)
Klaus Strassmeier (AIP, Potsdam) Amy Dobson (Keele University)
Kimberly Aller (University of Hawaii) Aline Vidotto (University of Geneva)
Kevin Covey (Lowell Observatory) Alexis Lavail (Uppsala University)
Kevin Gullikson (University of Texas) Alexandra Tritschler (NSO)
Kenneth Carpenter (NASA's GSFC) Alexander Berkner (University of Hamburg)
Kenneth Janes (Boston University) Alexander Binks (Keele University)
Kelle Cruz (Hunter College & AMNH) Alexander Brown (University of Colorado)
Katja Poppenhaeger (Harvard-Smithsonian CfA) Alexander Shapiro (PMOD/WRC)
Kathleen Eastwood (Northern Arizona U) Alejandro Nunez (Columbia University)
Katelyn Allers (Bucknell University) Adric Riedel (Hunter College/AMNH)
Kaspar Von Braun (MPIA) Adriana Valio (Mackenzie University)
Karla Peña Ramírez (Univ. Católica de Chile) Adam Burgasser (UCSD)
Kaisa Young (Nicholls State University) Adam Kraus (UT - Austin)
Julio Chaname (Univ Catolica, Chile) Adam Showman (University of Arizona)
Julien Morin (Univ. Montpellier)
Julie Lutz (University of Washington)
Julian David Alvarado-Gomez (ESO)
Juan Carlos Beamin (PUC chile / ESO)
Joshua Schlieder (MPIA Heidelberg)
Jonathan Gagné (U. de Montreal / Caltech)
Jonathan Irwin (SAO)
Jonathan Swift (Caltech)